Jak poznat Kikiklůpka

26. března 2008 v 13:49 |  Kikiklop a jiné havěti

Jak poznat Kikiklůpka

Jak poznat Kikiklůpka?
Kikiklůpků na tom našem světě opravdu moc neběhá. Proto by se tento pravzácný druh měl chránit a rozhodně bychom se v místě jeho výskytu měli vyvarovat chemických postřiků. Jak tedy Kikiklůpka poznat?
1) Tento druh se vyznačuje až nápadnou hubeností.
2) Velice nápadné jsou dále jeho tři vypouklé oči, u kterých máte neustále pocit, že musí každou chvíli vypadnout.
3) Dalším charakteristickým znakem jsou jeho dlouhatánské prsty, které prakticky nikdy nestačíte spočítat.
4) Kikiklůpek dorůstá tak 165-175 cm, ale je možné, že se v budoucnu nechá zmenšit. Důvod neznámý.
5) Co se týče jeho barvy pleti, tak ta je velmi proměnlivá. Záleží na prostředí, kde se zrovna Kikiklůpek ocitá. Je totiž velmi plachý a ze strachu před predátory se snaží vždy splynout se sým okolím. Což je také hlavní důvod, proč se k nebezpečným,či jinak podezřelým lidem zásadně staví z profilu, jelikož tak není vidět.
6) Velice nápadné jsou také jeho pohyby. Vláčné, ke konci trhané a když jde do tuhýho, tak se dokáže pořádně zavlnit.
7) Zařazení Kikilůpka do nějaké bližší skupiny je nemožné. Někteří jsou přesvědčeni, že bezpochybně patří do řádu "veverkovití", což má podle jejich názoru také naprosto naznačit jeho podobu,. Ostatní zas vidí značné paralely s "tapířitýma"," kudlankovitýma" a tak dále. Ano, jak už bylo řečeno, težko říct. A to je asi jeden z hlavních důvodu, co ztěžuje vypsání jeho základních poznávacích rysů. Dalším důvodem, proč ostatní charakteristiky nejsou zatím známy, je okolnost, že je opravdu těžké Kikiklůpka udržet na jednom místě. Když neni na stole, tak je pod stolem. Pořád někde lítá. Navíc pokud ho už náhodou zahlídnete, volat na něj nemá smysl. Kikiklůpek totiž neustále chodí s Žofkou, bez které neudělá ani krok. A spřátelit se sní by pro mnohé znamenalo značnou psychickou újmu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama